Dymisja wiceministra Jarmuziewicza

Źródło: www.grupaimage.pl “Wiceminister transportu wróci do pracy poselskiej” – oświadczył premier Donald Tusk. “Decyzja zapadła, w poniedziałek podpiszę dokumenty” – dodał. Sam zainteresowany decyzji – o której dowiedział się z mediów – nie skomentował. We wcześniejszych wypowiedziach swoją pracę w resorcie transportu oceniał następująco: „Czuję się spełnionym politykiem, który ma czyste sumienie i wiele zrobił. Uważam, że dobrze wykonywałem swoją funkcję”. Jarmuziewicz nie skomentował także sprawy ewentualnego kandydowania w kolejnych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Opola.

Przypomnijmy: wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz od 16 maja br. przebywał na urlopie. Bezpośrednim po tym jak stacja RMF FM ujawniła, iż doszło do nieformalnego spotkania wiceministra z przedstawicielami firmy budującej jeden z odcinków autostrady A1. Wiele mówiło się o odpowiedzialności za decyzje resortu w sprawie zaświadczeń dla kierowców przewożących materiały niebezpieczne bez których ponad 2 tys. kierowców nie mogło pracować. Jak komentuje RMF 24: “Na konto Jarmuziewicza należy zapisać również skandal z wdrażaniem nowego systemu egzaminów na prawo jazdy”. W podległych mu departamentach przeprowadzone zostały kontrole.

Źródła:

24Opole.pl: “Wiceminister Tadeusz Jarmuziewicz odwołany ze stanowiska”
Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej
Polskie Radio: “Tusk: w poniedziałek dymisja wiceministra transportu”
RMF24: “Tusk zdecydował: Jarmuziewicz do dymisji. Wiceminister: sumienie mam czyste”
Sejm RP VII kadencji – Poseł Tadeusz Jarmuziewicz
TVN 24: “Wiceminister o swojej dymisji: nie traktuję tego jako kary, mam czyste sumienie”
TVP Parlament: “Jarmuziewicz odwołany z funkcji wiceministra”
Gazeta Wyborcza: “Tusk zsyła Jarmuziewicza do ław poselskich: Kara dla wiceministra za towarzyskie kontakty z biznesem?”
wPolityce.pl: „Premier powołuje, premier odwołuje”. Wiceminister Jarmuziewicz wróci do pracy poselskiej”

<< wróć